В місті ковзанка і ви клянете комунальників, добираючись до роботи? Подбайте про свою безпеку самі!
Підберіть правильне взуття. Ніяких високих підборів та платформ, але краще уникати й абсолютно пласкої підошви. Чоботи мають бути з товстою рельєфною підошвою з пористого матеріалу. Можна носити взуття зі зручним підбором або танкеткою, не вищими за 3-4 сантиметри. В сильну ожеледицю не соромтеся використовувати льодоступи – спеціальні насадки для взуття з міцними металевими шипами.
Не носіть важкі сумки, особливо на довгих ручках – вони заважають тримати рівновагу. Не варто ховати руки в кишенях. Якщо почнете падати, інстинктивний рух допоможе втриматися на ногах.
Шанси впасти при швидкій ходьбі вище, тому виходьте із будинку раніше і йдіть повільно. Дивіться під ноги. Обходьте слизькі місця, особливо якщо дорога йде вгору. Там, де це неможливо, пересувайтеся невеличкими ковзаючими кроками. Наступати слід одразу на всю підошву, ноги – злегка зігнути в колінах, тулуб – нахилений вперед. Літнім людям краще зкористатися ціпком з гострою чи гумовою кінцівкою.
При втраті рівноваги – присядьте. Це допоможе вам втриматись на ногах, а якщо впасти – то не з висоти всього росту. Якщо відчуваєте, що падаєте, викиньте з рук все зайве. Важливіше врятувати себе, а не сумки. Намагайтеся згрупуватися, приземлитися на бік та перекотитися. Виключення – лише для вагітних. Їм краще приземлятися саме на спину. Якщо падаєте назад, притисніть підборіддя до грудей, руки витягніть вперед. Намагайтеся не падати на лікті. Все це допоможе уникнути серйозних травм.
Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, — терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
Якщо в результаті падіння пошкоджена рука, то її потрібно тримати в нерухомому стані. Для цього підійде підтримуюча пов’язка з хустинки або шарфа.
Якщо сильно болить нога, не варто намагатися встати. Краще попросити супутників або перехожих зробити шину з дошки або довгої палиці і викликати «швидку допомогу».
Якщо при падінні вдарилася голова, то слід якомога швидше звернутися до лікаря. Потерпілий може і не підозрювати, що у нього струс мозку.
В будь-якому разі, якщо ви впали і почуваєтесь недобре (болить кінцівка, паморочиться в голові) – звертайтеся за медичною допомогою!
comments powered by HyperComments