Думав, мені шию в окопі надуло

Юрій прийшов до нашого Центру з військового шпиталю, де вже вкотре безрезультатно лікувався від болю в шийному відділі хребта. Повертався як ведмідь, усім корпусом, не міг ні кивнути, ні схилити голову набік. Коли наші спеціалісти почули, що він в такому стані перебуває вже восьмий місяць, у них був шок.
З’ясувалося, що у Юрія була жорстка контузія, яка призвела до затиснення тканин в грудному і шийному відділах. Ротний медик дав вказівку – розминати. Юрій розминав, мазав зігріваючими мазями. Не допомагало. Один шпиталь, другий шпиталь, блокади, «універсальний» диклофенак, «лікування» крапельницями з фізрозчином та вітамінами, виписки без діагнозу і в стані крайнього загострення…

Дніпро став четвертим місцем лікування, де у військовому шпиталі Юрій і натрапив на нашу візитівку. Каже, спочатку думав, що іде до психолога, але вже на місці його впіймав і не відпустив, доки не полегшало, Віталій Брижа, спеціаліст з загального массажу та вакумної остеопатії. Віталій каже, що випадок був не дуже складним, але доволі запущеним через те, що наслідки травми при контузії тривалий час або не лікувалися, або лікувалися неправильно. Після курсу масажу з п’яти сеансів, Юрія було перенаправлено до спеціалістки з краніосакральної терапії, Дани Старюк.

Як признався сам Юрій, від результату він в захваті. «Мені не потрібен папірець від ВЛК, мені потрібно вилікуватися і служити далі. Це шанс повернути здоров’я, і я його не проґавлю!» — каже боєць.

Наші спеціалісти вбачають основну небезпеку подібних ситуацій в тому, що часто самі бійці не надають особливого значення отриманим контузіям, вважаючи це не травмою, а просто ситуацією, що склалася таким чином.
Контузія — це пошкодження як окремих органів, так і всіх систем, що з’являється під впливом потужного фізико-механічного чинника вибухової хвилі —різкого значного коливання атмосферного тиску (баротравма) і дії потужних звукових хвиль (акутравма). При цьому виді травми може не бути видимих порушень анатомічної цілісності тіла потерпілого, але виникають серйозні порушення в функціональній рівновазі. Контузія грубо втручається в основні фізіологічні процеси: порушує роботу периферичної нервової системи, викликаючи мотосенсорні розлади, втручається в діяльність ЦНС (центральної нервової системи), розлагоджує вищі психічні функції. Небезпека контузій в тому, що вони продовжують повільно вбивати протягом тривалого часу після їх отримання. З’являються головний біль, порушення вестибулярного, непереносимість гучних звуків і шуму, запаморочення, апатичність, заїкання, задишка, тахікардія, пригніченість, стійкі розлади сну.

Це не ПТСР і неминучі наслідки війни, це наробила контузія, і це треба виправляти за допомогою, в першу чергу, краніосакральної терапії біодинамічного напрямку, масажу, вакуумної остеопатії та індивідуально підібраних вправ фізичної терапії. КСТ займає лідируюче місце серед методик мануальної терапії при лікуванні наслідків контузій. Це обумовлено тим, що організм людини на 2/3 складається з води і всі фізіологічні процеси обміну речовин пов’язані з циркуляцією різних рідин в організмі — крові, лімфи, ліквору і внутрішньоклітинної рідини. Патологічні механізми вибухових травм обумовлені тим, що рідина не стискається і передає кінетичну енергію вибухової хвилі тканинам організму, пошкоджуючи їх діяльність починаючи з клітинного рівня, закінчуючи рівнем окремих органів і організму в цілому, зокрема викликаючи порушення циркуляції усіх рідин організму (ліквороциркуляції, кровообігу, лімфообігу). А саме КСТ біодинамічного напрямку за допомогою дотиків рук фахівця впливає на рідини організму людини, з урахуванням краніосакрального ритму, приводить до відновлення їх балансування і циркуляції, що є патогенетично спрямованим безмедикаментозним лікуванням наслідків контузії. Масаж і вакуумна остеопатія ліквідує вторинні наслідки порушень функціонування нервової системи у вигляді диспропорцій м’язового тонусу. Фізична терапія відновлює руховий баланс організму. Вміле чергування цих мануальних методик в курсі реабілітації дозволяє ефективно ліквідувати наслідки контузій і відновити якість життя у бійців АТО без фармакотерапії.

Наразі в Юрія триває лікування, попереду декілька сеансів КСТ і обстеження у військово-лікувальній комісії. Ми докладемо всіх зусиль, щоб він зміг якнайшвидше повернутися до хлопців. Куди – не скажемо. А ви можете побажати йому здоров’я і поділитися інформацією зі знайомими бійцями і бійчинями, які можуть і не здогадуватися про те, куди звернутись по допомогу.

Бережіть себе і будьте здорові!

comments powered by HyperComments
EN RU UK